J. S. BACH: FLÉTNOVÉ SONÁTY

J. S. BACH: FLÉTNOVÉ SONÁTY

Philippe Bernold a Jan Ostrý – flétny, Alena Hönigová – cembalo, Libor Mašek – violoncello

Akce se uskutečnila ve čtvrtek 10. října 2013 v 19.30 hod.

Tématický okruh (cyklus): Hudební večery

Místo konání: barokní refektář (vstup Jilská 5)

Bachovy první skladby pro flétnu jako sólový nástroj pocházejí z období, kdy Bach působil jako dvorní kapelník prince Leopolda v Cöthenu (1717 – 1723). Bach je složil pro francouzského flétnistu Pierre-Gabriela Buffardina (1690–1768), s kterým se poznal v Drážďanech roku 1717.

Princ Leopold byl, podle Bachových slov, mužem, který hudbu miloval a rozuměl jí. Svého kapelníka si velmi vážil. V Cöthenu Bach také potkal svou druhou o šestnáct let mladší ženu Annu Magdalenu. Bach zde prožil jedno z nejšťastnějších období svého života, které skončilo až svatbou prince Leopolda s jeho sestřenicí Friderikou, princeznou z Anhalt-Bernburgu, která pro hudbu neměla porozumění.

V barokním refektáři je přednese špičkový francouzský flétnista Philippe Bernold. Jeho stylový záběr je velmi široký a jeho hluboký zájem o barokní hudbu ho vedl k úzké spolupráci s dirigentem Johnem Eliotem Gardinerem, jedním z průkopníků staré hudby.

Koncert je spojen s mistrovskými kursy na pražské konzervatoři a ostravské univerzitě ve třídě profesora Ostrého. Jan Ostrý se po studiích ve Francii také právě u Philippa Bernolda vrátil do Čech a z jeho znalostí, talentu a nadšení tak mohou profitovat i čeští studenti a posluchači. Je také duší této zajímavé spolupráce.

Vstupné 230 Kč/120 Kč (studenti, důchodci)

Večerní pokladna od 18:30

Rezervace mailem: dominikanska8@op.cz, nebo telefonem: 721 676 018 anebo přímo na těchto stránkách níže.

FOTOGALERIE zde.zobrazit ostatní akce