HUDBA BEZ HRANIC U DOMINIKÁNŮ 2016

HUDBA BEZ HRANIC U DOMINIKÁNŮ 2016

Koncert č. 1 – „Maďarsko – česko – švédský “

Akce se uskutečnila v úterý 24. května 2016 v 19.30 hod.

Tématický okruh (cyklus): Hudba bez hranic

Místo konání: barokní refektář (vstup Jilská 5)

Program:

J. A. Benda – Koncert G moll pro cembalo a smyčce

Miklos Maros – Vice-Concertino pro cembalo a smyčce – česká premiéra

Antonín Dvořák – Serenáda pro smyčce

Pokračování cyklu oblíbených komorních koncertů i letos, na novém místě a s novým logem pořadatele: Českých kořenů a kulturního centra Dominikánská 8.

Vstupné dobrovolné.

Cyklus koncertů podpořili kromě partnerů jednotlivých akcí: Nadace Život umělce, Praha 1.

Tento projekt můžete podpořit i Vy, kontaktujte produkci: m.fialkova@centrum.cz

Koncert č. 1 – „Maďarsko – česko – švédský “ ve spolupráci s Maďarským kulturním centrem

Martinů Strings Prague a Borbála Dobozy – cembalo (Maďarsko), která se specializuje na dílo českého skladatele Jiřího Antonína Bendy a představí zde i svoji publikaci o něm, která vyšla v češtině. (J.A. Benda prožil většinu života v Německu).

V české premiéře zazní také dílo maďarského současného skladatele Marose, který žije ve Švédsku a získal zde nejvyšší státní uznání za svoji tvorbu.

Mnozí z Vás jste již od roku 2009 navštěvovali koncerty (ne)pravidelného cyklu komorních koncertů s názvem Hudba bez hranic. Ať již to bylo v Českém muzeu hudby, v některé zjeho poboček či jinde, vždy jsme se snažili o předání nejen poselství hudebního. Snahou Hudby bez hranic vždy bylo a letos opět bude nabídnout i něco navíc. Představit takové osobnosti zahraničních i domácích skladatelů či interpretů, kteří tvořili a tvoří s ideou, a jejichž umění zasahuje i do dalších – nejen hudebních sfér, a překračuje tak pomyslné hranice v nejširším smyslu slova.

Hudební dramaturgii připravil a koncerty se souborem Martinů Strings Prague nastudoval Jaroslav Šonský, produkci zajišťuje Martina Fialková, cyklus je součástí aktivit spolku České kořeny.zobrazit ostatní akce