PROCHÁZENÍ

PROCHÁZENÍ

výtvarná a hudební intervence

Akce se uskutečnila v pondělí 14. listopadu 2016 ve 21.00 hod.

Místo konání: barokní refektář (vstup Jilská 5)

Magdalena Bartáková, Slavomír Hořínka a studenti Katedry skladby pražské HAMU

Výtvarná intervence Magdaleny Bartákové a hudební performance mladých skladatelů z Katedry skladby pražské HAMU pod vedením Slavomíra Hořínky rozzáří a rozezní na pár hodin nejen barokní refektář, jeho foyer, ale celou rajskou zahradu dominikánského kláštera. Spolu s umělci se vydáme na cestu mezi starými zdmi, tichem a novými zvukovými a světelnými plochami. Umělecká intervence mimo jiné svým experimentálním rozměrem opět přispěje i k otázce, jak toto podivuhodné místo v samotném historickém centru Prahy aktuálně uchopit, kterou si tak naléhavě kladou jeho dnešní obyvatele.

Na probouzení kláštera se budou podílet nástroje ze všech koutů světa jako šakuhači, sitár, erhu, saxofon, barokní housle, bajan, elektronika. Hudebníci tak otevřou prostory, které se rozprostírají daleko za prastarými klášterními klenbami: prostory fantazie, rozletu i soustředění, prostory vzrušení i tichého spočinutí, prostory hledání a tázání. Stejně tak i nový papírový objekt šitý na míru ztracenému stavebnímu prostupu prolomí paměť architektury do nečekané dálky.

Intervenci pořádá platforma Dominikánská 8 a Centrum teologie a umění při KTF UK ve spolupráci s pražskou HAMU a s laskavou podporou Městské části Praha 1.zobrazit ostatní akce